CHAMP DE TENSION

elitná klaunská spoločnosť

Milan Cimerák


Milan Cimerák

narozen 1984 v "malebném" Krnově, s úžasným kinem Mír, přeslavnou továrnou na textilie Karnola a svého času již zaniklým pivovarem.

Studium herectví na ostravské Janáčkově akademii múzických umění jej vyneslo na prkna ostravských divadel Antonína Dvořáka, Jiřího Myrona a Arény. Milan Cimerák si však chtěl jako správný herec - empatik zažít také zkušenost z druhé strany. Proto seskočil z divadelních prken na prkna akademická. Na Masarykově Univerzitě v oboru Teorie a dějiny divadla dosáhl až na úctyhodný bakalářský titul a občas se mihotal ve světlech reflektorů brněnských divadel. (Samozřejmě však hrál i jinde, než v Brně. Za zmínku rozhodně stojí zájezd do Mistrovic, Kladrub, či Vrbic).

V současné době se jako fyzik - biomechanik - amatér zabývá teorií Brownova pohybu částic, díky kterému (pokud subjekt oplývá nezlomnou vůlí, pevným soustředěním a nekonečným časem) lze protéci stěnou.

 
Spoločnosť nadväzuje na tradíciu výraznej slovenskej skupiny Bežná skupina. /Bežná skupina, za základ považuje bežnosť, slovo ktorého koreňom spoločnosť myslí - bežať. ... ... ... ... clown company, theater scene, field voltage, art, art, art, art brut, poets, dancers, performance, theatre, new drama, engagement, happenning, site specific art, clown, clown, клоун, клоун, клоун,bohóc, bohóc, ピエロ, ピエロ, ピエロ, ピエロ, klaun, šašo, gašpar